Odblaski

Punktowe elementy odblaskowe na drodze

Punktowe odblaski umieszczone na jezdni pełnią rolę znaków poziomych. Są pomocne w wytyczaniu pasów ruchu, szczególnie po to, by ułatwić kierowcom jazdę samochodem w nocy. Punktowe elementy odblaskowe o barwie czerwonej wyznaczają prawą stronę drogi. Elementy o barwie białej i żółtej natomiast wyznaczają prawą krawędź jezdni lub środek pasa ruchu. Stosowane na drodze punktowe elementy odblaskowe mogą działać na dwa sposoby, które jednocześnie dzielą je na:

  • Pasywne – świecące za pomocą światła odbijanego od lamp samochodów poruszających się po jezdni,

  • Aktywne – świecące za pomocą własnego źródła światła.

Tego typu elementy znajdujące się na drodze znacząco podnoszą komfort jazdy i bezpieczeństwo kierowców. Wyraźne oznaczenia pasów drogowych czy krawędzi jezdni jest szczególnie istotne w trudnych warunkach pogodowych. O zmroku, podczas silnego deszczu, śniegu czy mgły widoczność jest słaba, dlatego elementy odblaskowe skutecznie ułatwiają orientację na drodze.

Kocie oczka drogowe - na straży bezpieczeństwa

Punktowe elementy odblaskowe to potocznie zwane kocie oczka drogowe. Są one montowanie nie tylko na jezdniach, ale także na ścieżkach rowerowych czy deptakach. Oprócz głównej zalety, jaką jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie wypadków, z ich montażu wynikają również dodatkowe korzyści. Instalacja kocich oczek na drogach pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. W zależności od modelu, są one wyposażone w panel solarny, który wykorzystuje zebraną energię słoneczną do działania diod po zmierzchu.

Punktowe elementy odblaskowe to wytrzymałe i odporne na uszkodzenia produkty. Wytrzymują duży nacisk samochodów, a ich powierzchnia jest odpowiednio zabezpieczona, co dodatkowo wzmacnia ich trwałość. Opływowy kształt gwarantuje równocześnie bezpieczeństwo podczas przypadkowego najechania na element kołem.

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty kocich oczek drogowych. W przypadku problemów z wyborem, skontaktuj się z naszym specjalistą!

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub zrestartuj hasło