Pachołki

Pachołki Jest 15 produktów.
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów

Pachołki drogowe do zadań specjalnych

Charakterystyczne czerwone pachołki ostrzegawcze z białymi i odblaskowymi pasami to rozwiązanie stosowane w ruchu drogowym w celu oznaczenia miejsc potencjalnie niebezpiecznych lub po to, aby ostrzec wszystkich uczestników ruchu o możliwej przeszkodzie znajdującej się na drodze. Wyznaczają kierunek jazdy, zabezpieczają roboty drogowe czy zwracają uwagę kierowców i pieszych na obszary wyłączone z ruchu. Ich zastosowanie często jednak wykracza poza to powyższe.

Pachołki drogowe mają uniwersalne zastosowanie, dlatego można je spotkać również na parkingach, jako element wyznaczający miejsca dla pojazdów. Równie często korzysta się z nich podczas wydarzeń, rajdów oraz w czasie nauki jazdy na placu manewrowym. Można je także wykorzystać jako pachołki parkingowe, jako tymczasowe oznaczenie zajętego miejsca parkingowego.

Pachołki ostrzegawcze a przepisy drogowe

Stosowanie pachołków na drodze jest regulowane przez przepisy. Według nich pachołki drogowe posiadają oznaczenie U-23 oraz kilka określonych wymiarów, które następnie należy dopasować do miejsca ich umieszczenia. Dlatego wyróżnia się m.in.

  • Pachołki U-23a – o wysokości 1000 mm, szerokości podstawy 500 x 500 mm i szerokości pasa 200 mm,
  • Pachołki U-23b - o wysokości 750 mm, szerokości podstawy 400 x 400 mm i szerokości pasa 150 mm,
  • Pachołki U-23c – o wysokości 500 mm, szerokości podstawy 300 x 300 mm i szerokości pasa 100 mm.

Należy również pamiętać, że pachołek drogowy jest znakiem drogowym, z czym wiąże się konieczność uzyskania zgody na jego umieszczenie na drodze.

Gumowe pachołki drogowe – wybierz jakość!

W naszym asortymencie znajdziesz gumowe pachołki drogowe U-23 o różnych wysokościach. Dzięki temu możesz je zastosować w dowolnym miejscu. Zaletą pachołków gumowych jest nie tylko ich lekkość i odporność na uszkodzenia. Po najechaniu samochodem na pachołek drogowy wykonany z gumy nie musimy się martwić, że spowoduje on jakiekolwiek uszkodzenia pojazdu. Sam pachołek wygnie się pod jego ciężarem, a następnie powróci do pierwotnego wyglądu. Stabilnie osadzone pachołki ostrzegawcze nie stwarzają zagrożenia dla uczestników ruchu, są za to skutecznym sposobem na bezpieczną jazdę.

Potrzebujesz porady?
Zadzwoń!

Pomożemy Ci dobrać asortyment do Twoich indywidualnych potrzeb.

Infolinia577 510 200