Pachołki

Pachołki drogowe do zadań specjalnych

Charakterystyczne czerwone pachołki ostrzegawcze z białymi i odblaskowymi pasami to rozwiązanie stosowane w ruchu drogowym w celu oznaczenia miejsc potencjalnie niebezpiecznych lub po to, aby ostrzec wszystkich uczestników ruchu o możliwej przeszkodzie znajdującej się na drodze. Wyznaczają kierunek jazdy, zabezpieczają roboty drogowe czy zwracają uwagę kierowców i pieszych na obszary wyłączone z ruchu. Ich zastosowanie często jednak wykracza poza to powyższe.

Pachołki drogowe mają uniwersalne zastosowanie, dlatego można je spotkać również na parkingach, jako element wyznaczający miejsca dla pojazdów. Równie często korzysta się z nich podczas wydarzeń, rajdów oraz w czasie nauki jazdy na placu manewrowym. Można je także wykorzystać jako pachołki parkingowe, jako tymczasowe oznaczenie zajętego miejsca parkingowego.

Pachołki ostrzegawcze a przepisy drogowe

Stosowanie pachołków na drodze jest regulowane przez przepisy. Według nich pachołki drogowe posiadają oznaczenie U-23 oraz kilka określonych wymiarów, które następnie należy dopasować do miejsca ich umieszczenia. Dlatego wyróżnia się m.in.

  • Pachołki U-23a – o wysokości 1000 mm, szerokości podstawy 500 x 500 mm i szerokości pasa 200 mm,
  • Pachołki U-23b - o wysokości 750 mm, szerokości podstawy 400 x 400 mm i szerokości pasa 150 mm,
  • Pachołki U-23c – o wysokości 500 mm, szerokości podstawy 300 x 300 mm i szerokości pasa 100 mm.

Należy również pamiętać, że pachołek drogowy jest znakiem drogowym, z czym wiąże się konieczność uzyskania zgody na jego umieszczenie na drodze.

Gumowe pachołki drogowe – wybierz jakość!

W naszym asortymencie znajdziesz gumowe pachołki drogowe U-23 o różnych wysokościach. Dzięki temu możesz je zastosować w dowolnym miejscu. Zaletą pachołków gumowych jest nie tylko ich lekkość i odporność na uszkodzenia. Po najechaniu samochodem na pachołek drogowy wykonany z gumy nie musimy się martwić, że spowoduje on jakiekolwiek uszkodzenia pojazdu. Sam pachołek wygnie się pod jego ciężarem, a następnie powróci do pierwotnego wyglądu. Stabilnie osadzone pachołki ostrzegawcze nie stwarzają zagrożenia dla uczestników ruchu, są za to skutecznym sposobem na bezpieczną jazdę.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub zrestartuj hasło